Informacja

lomazyWójt Gminy Łomazy informuje, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Urząd Gminy Łomazy na podstawie informacji WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 20 kwietnia 2020 r. o ograniczeniach, obowiązkach i nakazach wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wykonuje do odwołania niezbędne zadania do zapewnienia pomocy obywatelom w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.

 

Do zadań, o których mowa zalicza się w szczególności sprawy z zakresu:
1) rejestracji stanu cywilnego;
2) ewidencji ludności i dowodów osobistych;
3) pomocy społecznej;
4) świadczenia usług komunalnych;
5) administracji architektoniczno-budowlanej (w tym dotyczące: decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego; decyzji o pozwoleniu na budowę, sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych lub decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej; decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej);
6) ochrony środowiska (w tym dotyczące: decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji; decyzji zezwalającej na usunięcie drzew lub krzewów).

Kontakt z pracownikami Urzędu możliwy jedynie drogą telefoniczną lub za pomocą poczty elektronicznej.

Kontakt z sekretariatem Urzędu Gminy:
tel. 83 341 70 03
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z uwagą przyglądamy się sytuacji i monitorujemy ją na bieżąco. Wzmożone środki ostrożności mają na celu zmniejszenie możliwości eskalacji zakażeń.

Proszę o zrozumienie sytuacji. Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Łomazy

/-/ Jerzy Czyżewski