Konkurs literacko – plastycznym pt. ,,Moja opowieść’’

Plakat - konkursGminna Biblioteka Publiczna w Łomazach zaprasza do udziału w konkursie literacko – plastycznym pt. ,,Moja opowieść’’ na kartach teatru Kamishibai

Konkurs adresowany jest do dzieci i rodzin, którzy chcieliby stworzyć ilustrowane karty z tekstem na odwrocie do papierowego ( obrazkowego) teatru zwanego Kamishibai.

Celem konkursu jest popularyzacja książek i czytelnictwa, rozwijanie aktywności i kreatywności twórczej dzieci oraz wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.

 

Opowiadania kamishibai mogą być tworzone indywidualnie, w parach ( jeden rysownik, jeden pisarz), w małych grupach lub jako projekt całej rodziny. Mogą one powstawać w oparciu o przeczytaną książkę, oryginalne pomysły, aktualne wydarzenia, przyjemne doświadczenia i przeżycia.

 

Historia powinna zawierać nie mniej niż 5 stron formatu A3. Na pierwszej stronie podajemy tytuł utworu, autora tekstu oraz autora ilustracji. Z jednej strony musi być ilustracja, a z drugiej strony kartki – autorski tekst dotyczący ilustracji. Prace plastyczne powinny być wykonane techniką: ołówek, kredka, pastele, farby.

 

Konkurs trwa do 31. 01.2021 r. Podpisane prace należy przynieść do Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach lub wysłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji na Facebook: Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach.

 

Na wszystkich uczestników czekają nagrody.