NIENAJEDZONY ŚWIATŁA'' RYSZARDA BIELECKIEGO

Miło nam poinformować, że dział ,,Poezja '' w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach oraz bibliotekach szkolnych został wzbogacony o kolejną pozycję, a jest nią twórczość mieszkańca Gminy Łomazy.

Prezentujemy tomik poezji ,,NIENAJEDZONY ŚWIATŁA'' RYSZARDA BIELECKIEGO - wieloletniego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach.

Ryszard Bielecki od najmłodszych lat zainteresowany poezją i muzyką. Bliskie mu jest wychowanie muzyczne, pedagogika, psychologia, czy socjologia. Pracował w wielu miejscach, między innymi jako nauczyciel w szkołach podstawowych. Szybko zorientował się, że wolność wyboru jest po to, by z niej korzystać. Wybrał poezję i muzykę.  Bywa poetą, kompozytorem oraz tekściarzem.

Publikacja zawiera około 90 wierszy z lat 2010- 2020, których tematyka związana jest głównie z naszym istnieniem i postrzeganiem świata. Obserwacja życia , przemyślenia i płynące z nich wnioski to przewodni motyw wierszy.

 ,,..  Interesuje mnie człowiek, który nie jest wolny od błędów, ale postępuje zgodnie z własną wolą. Trzeba pamiętać, że błędy popełnia każdy. Wzbogacają one ludzi, czyniąc ich bardziej dojrzałymi, doświadczonymi także duchowo.  Dokonania, jakie nam bezustannie towarzyszą, to najlepsza szkoła życia. Tylko z bogactwem doświadczeń i refleksją nad nimi możemy wspiąć się na wyższy poziom świadomości. Akceptuję ludzkie istnienie jako wartość najwyższą.  Życie potrafi być piękne i pouczające, jeśli się nad nim głęboko zastanowimy..’’

 

Książkę można już wypożyczyć w naszych bibliotekach.  Osoby chętne do posiadania na własność mogą zakupić w księgarniach stacjonarnych lub internetowych na terenie całego kraju. Książka dostępna jest również w Europie i na innych kontynentach świata.

W najbliższych sprzyjających okolicznościach planujemy zorganizować wieczór autorski z Panem Ryszardem Bieleckim.

 

W imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach, bibliotek szkolnych  oraz czytelników dziękujemy autorowi za możliwość obcowania z niepowtarzalną poezją.

 

Zapraszamy do wypożyczeń!