Odblaskowe kamizelki dla uczniów szkół funkcjonujących w gminie Łomazy

spotkania uczniów z dzielnicowym Komisariatu PolicjiWszystkim uczniom Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Szkoły Podstawowej w Huszczy w gminie Łomazy przekazano kamizelki odblaskowe, których zakup został zrealizowany z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

24 lutego br. odbyły się spotkania uczniów z klas I-III z dzielnicowym Komisariatu Policji w Wisznicach aspirantem sztabowym p. Januszem Kosowskim w sprawie zasad bezpieczeństwa.

Funkcjonariusz Policji przekazał dzieciom informacje o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych, właściwym sposobie podróżowania - jazdy w foteliku i z zapiętymi pasami. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci chętnie zadawały pytania i opowiadały różne sytuacje drogowe.

uczniowie w kamizelkach odblaskowych

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przez uczniów wpłynie pozytywnie na ich bezpieczne zachowanie na drodze, przyczyni się do wzrostu świadomości podejmowanych zachowań ryzykownych oraz konsekwencji.