Sprzątanie rzeki Zielawy

Logo - czysta rzekaStowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka i Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski zapraszają do udziału w sprzątaniu rzeki Zielawy oraz jej okolicy w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka.

Tegoroczne wydarzenie jak podają Organizatorzy ma za zadanie „zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego, do podejmowania natychmiastowych, konkretnych i wymiernych działań pro środowiskowych".


Do akcji przyłącza się stowarzyszenie ze Studzianki z Gminą Łomazy. W tym roku będzie ona skupiona na rzece Zielawa oraz drogach prowadzących do tego akwenu wodnego. Co roku niestety obserwujemy nagromadzenie licznej ilości różnego rodzaju śmieci w korycie rzeki jak i na brzegach. W oparciu o wolontariuszy zamierzamy posprzątać Zielawę na obszarze gminy Łomazy zarówno z kajaka jak i pieszo. W tym celu powstał sztab w Studziance, który będzie koordynował całe przedsięwzięcie/ Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej niezwykłej akcji wolontariuszy, którzy mogą zgłaszać się telefonicznie 501 266 672, emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez media społecznościowe do 20 marca 2021r. .Można tez rejestrować się przez stronę www.operacjarzeka.pl dalej klikając zostań wolontariuszem i wybierając sztab Studzianka. Wolontariusze którzy zgłoszą się w terminie otrzymają pamiątkowe koszulek akcji. Osoby nieletnie powinny posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Pierwsze spotkanie odbędzie się na moście Jusaki Zarzeka 27 marca 2021 o godz. 10:00. Drugie będzie miało miejsce 17 kwietnia 2021 roku. Rozpocznie się o godz. 9:00 przy moście w Studziance na Szenejkach, Zostanie zakończone zostanie ogniskiem i strzelaniem z łuku na Łysej Górze w Studziance.

Całe przedsięwzięcie organizuje wydawca magazynu „Kraina Bugu. Sztab Główny znajduje się w Łosicach. Akcja opiera się o Sztaby Lokalne, które zgłaszają się do akcji na zasadach wolontariatu. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie https://operacjarzeka.pl