Dodatek osłonowy

 Dodatek osłonowy banerDodatek osłonowy – wsparcie gospodarstw których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwach jednoosobowych lub 1500 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych.

Czytaj więcej...

Radykalne uproszczenia dla rolników - projekt MRiRW

LOGO MRiRWMisją MRiRW jest zapewnienie optymalnych warunków umożliwiających zrównoważony rozwój polskiej wsi, rolnictwa i rybactwa.
Dlatego, w ślad za inicjatywami wskazanymi w Polskim Ładzie oraz Polskim Ładzie dla Polskiej Wsi, realizowany jest projekt strategiczny, którego celem jest zmniejszenie wymagań biurokratycznych i ułatwienie zakładania lub prowadzenia  działalności rolniczej oraz działalności związanej z rolnictwem. 

Czytaj więcej...

Dyżury podatkowe o Polskim Ładzie

dyżury podatkowe plakatOd wtorku 11 stycznia w urzędach skarbowych uruchamiamy dyżury podatkowe o Polskim Ładzie.

W dni robocze, w godzinach od 8.00 do 19.00 pracownicy urzędów skarbowych będą udzielać informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Informację będzie można uzyskać w urzędzie skarbowym osobiście lub kontaktując się telefonicznie.

Szczegóły na stronie lubelskie.kas.gov.pl

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie

LOGO RCKiKSzanowni Państwo,

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie informuje o stałych akcjach terenowego poboru krwi na terenie naszego województwa.

 

 Krew to lek, którego nie można niczym zastąpić, ani sztucznie wyprodukować. Dzielenie się krwią, to dzielenie się darem życia. Głęboko wierzymy, że wesprzecie Państwo działania RCKiK w Lublinie mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom naszego regionu.

Szczegóły na https://www.rckik.lublin.pl/

Ziemia Łomaska w powstaniu styczniowym

powstanie styczniowe Zarys problematyki.

Przypadająca w 2022 roku 159. rocznica Powstania Styczniowego jest dobrą okazją do przypomnienia udziału oraz roli, jaką odegrała w tym zrywie niepodległościowym ludność obecnej gminy Łomazy.

 

Rys historyczny powstania.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o sprzedaży

Zdjęcie domPrzedmiotem ogłoszenia jest wykonanie prac rozbiórkowych budynków drewnianych o wymiarach ok. 6x8 i 2x3 m położonych przy ulicy Małobrzeskiej 26 w miejscowości Łomazy. Stan budynków przedstawiono na zdjęciach.

Materiały pozyskane z rozbiórki stanowią własność wykonawcy prac. Do obowiązków należy także uprzątnięcie wyrównanie terenu.

Czytaj więcej...